илда шаулиќ

Пронајдени се 20 резултати на тема „илда шаулиќ“
Познати

Илда Шаулиќ сподели радосни вести – честитки пристигнуваат од сите страни! За семејството овој ден е посебно важен (ФОТО)

Пејачката Илда Шаулиќ и нејзиниот сопруг Бојан Вучковиќ денес имаат посебна причина за славење. Нивната сакана, ќерката Ема, полни пет...
Познати

Легендарниот пејач Шаулиќ денеска би наполнил 70 години – еве како неговата ќерка се присети на овој ден, болката на пејачката се уште свежа

Легендарниот српски пејач Шабан Шаулиќ денеска би наполнил 70 години, а тагата на најблиските не престанува ниту по две години. Неговата...
Познати

Објави невидена глетка од свадбата на внукот: Еве во какво издание ги фати ќерката на Шаулиќ младенците на нивната свадба (ФОТО)

Ќерката на Шабан Шаулиќ откри досега невиден детаљ од свадбата на својот внук кој направи незаборавна прослава на една позната винарија...
Познати

Кој би рекол дека вака ќе изгледа по семејните трагедии: Ќерката на Шабан откако го загуби бебето се реши на голема промена на себе (ФОТО)

Популарната српска пејачка Илда Шаулиќ која е ќерка на легендата Шабан Шаулиќ оваа година реши да ја заокружи со голема промена на себе. Имено...
Познати

Пејачката по загубата на бебето си ја отвори душата- ќе ви надојдат солзи кога ќе дознаете како и кажала на ќерка си дека ќе остане сама!

На почетокот на овој месец српската пејачка и ќерка на легендарниот пејач Шабан Шаулиќ објави дека е бремена по втор пат, а во исто време...
Познати

Бремената српска пејачка позитивна на коронавирус- од овие детали нејзиното познато семејство во паника (ФОТО)

Пејачката Илда Шаулиќ која е ќерка на покојниот фолк пејач Шабан Шаулиќ има корона вирус, пренесуваат српските медиуми. Пејачката покрај...
Познати

Ќерката на Шабан ја откри вистината околу мистериозниот број 17- прво загина пејачот на овој датум, а сега го откри и ова!

Популарната пејачка Илда Шуалуќ неодамна во една емисија проговори дека нејзината најнова песна „Солза“ му ја посветила на покојниот...
Познати

Илда ја откри најголемата тајна на семејството Шаулиќ: „Шабан беше тежок човек, со него не би поминала ниту две минути“!

Илда Шаулиќ раскажа каков им беше бракот на нејзиниот татко Шабан Шаулиќ и нејзината мајка Гордана Шаулиќ. Пејачката призна дека Шабан...
Познати

Прв пат по трагедијата: Ќерката на Шабан Шаулиќ направи голема промена, но црнината се уште не ја симнува од себе (ФОТО)

Ќерката на Шабан Шаулиќ тешко ја преболува смртта на својот татко, кралот на фолк музиката Шабан Шаулиќ кој трагично загина во сообраќајна...
Познати

Семејството во шок откако овој човек сака дел од наследството: Ќерката на Шабан Шаулиќ прозборе за тестаментот на пејачот

Ќерката на пејачот Шабан Шаулиќ, кој го загуби животот во сообраќајна несреќа, пејачката Илда Шаулиќ, зборуваше за татковиот тестамен...
Познати

Ќерката на Шаулиќ за новиот дом искеширала цело богатство- кога ќе дознаете каде се наоѓа базенот се ќе ви стане јасно за цената

Познатата српска пејачка која е ќерка на кралот на фолк музиката Шабан Шаулиќ деновиве е во центарот на вниманието во јавноста поради...
Познати

Фановите во неверување по смртта на нејзиниот татко: Ќерката на Шабан веќе не носи црно, а нејзините патики чинат цело богатство

По смртта на својот татко пејачката Илда Шаулиќ не се појавуваше речиси два месеци во медиумите и во јавноста, но дојде време кога таа...
Познати

Последната фотографија само пет дена пред трагедијата на која не ни помисли сопругата на Шабан дека ќе биде вдовица завиена во црно (ФОТО)

Шабан Шаулиќ загина во сообраќајна несреќа минатата недела во Германија, откако во автомобилот на пејачот налета пијан возач кој немал...
Познати

Фановите загрижени: Со денови само плаче, а еден ден по погребот ќерката на Шабан ја тргна оваа фотографија од својот Инстаграм (ФОТО)

Семејството на кралот на фолк музиката вчера го погреба пејачот, но уште долго ќе се опоравува од болката и шокот кој ги нанесе неговата...
Познати

Од глетката ќе се наежите: Уморна, без шминка и во црно- ќерката на Шабан со луксузен автомобил пристигна во семејниот дом (ФОТО)

Семејството на Шабан Шаулиќ се уште е во шок и не може да се соземе по трагичната вест за загинувањето на пејачот. Пејачката Илда Шаулиќ...