Икер Касиљас

Пронајдени се 28 резултати на тема „Икер Касиљас“
Познати

Касиљас излезе од болница- кога го здогледа овој „авион“ од сопруга и тој остана стаписан- фановите со порака до голманот (ФОТО)

Легендарниот голман Икер Касилјас денеска беше пуштен од болница, откако имаше инфаркт на тренингот на Порто пред неколку дена, по што...
Фудбал

ФОТО: Агентот на Касиљас откри страшни детали, а од зборовите на кардиологот за неговата иднина ќе се расплакаат фановите

Агентот на Икер Касиљас се огласи откако голманот вчера претрпе срцев удар, вели дека Шпанецот е во добро расположение и ја остава вратата...
Познати

Сподели фотографија на која не ни предосети дека денеска ја чека пекол- ова е сопругата на Касиљас која е најпозната жена во Шпанија

Легендарниот голман кој денеска доживеа срцев удар на теренот е женет за најпознатата личност  во Шпанија.   View this post on Instagram   Dicen...