ИК на ВМРО-ДПМНЕ

Пронајдени се 15 резултати на тема „ИК на ВМРО-ДПМНЕ“
Вести

ИK на ВМРО-ДПМНЕ донесе одлуки за кадровски решенија: Ласовска е претседател на УЖ, Муцунски секретар за меѓународна соработка

На вчерашната седница на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ беа донесени две одлуки во однос на кадровски решенија, информираат од партијата. Извршниот...
Вести

Јорданов: Во недела во 13:00 часот протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ во Штип, да не дозволиме некој да гази по нашите дела и нашата идеологија

Ова е историски момент за нашата држава. Македонскиот народ, никогаш не бил предаден вака цинично и без преседан, истакна Иван Јорданов,...
Вести

Ѓорѓиевски: МВР им се заканува на полицајците со откази доколку не прифатат прераспределување на пониски позиции

Со прифаќањето на капитулантскиот договор со соседна Грција, СДСМ и нанесе огромна политичка штета на Република Македонија, а со криминалното,...
Вести

Седница на ИК на ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ нема капацитет да ја води Македонија, државата се соочува со високо ниво на задолжување

На вчерашната седница на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, се расправаше за општествено економската стагнација низ која поминува Република Македонија...