Игор Здравковски

Пронајдени се 33 резултати на тема „Игор Здравковски“
Вести

Здравковски: Интерпелацијата за Џафери беше неопходна, таа не е резултат само на настаните овие денови туку и на сето кршење на процедурите до сега

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Здравковски вчера во емисијата Патот кон која се емитува на Алсат М зборуваше за однесувањето...
Вести

Здравковски: Потребно е исполнување на барањата на СОНК, просечната плата во образованието е за 7 проценти помала од просечната плата во државата

Според мене исправни се барањата на СОНК кои што не се однесуваат само во однос на зголемување на платата, туку и работничките права...
Македонија

Здравковски: Со „антикризната мерка“ на Владата ќе се затворат маалските продавници, ќе се „удри“ по лебарите, млекарите, млиновите..

Државата не се откажува од приходите од ДДВ на основните продукти, но со укинување на маржите на истите го осиромашува народот и директно...
Вести

Здравковски: Ние како пратеници од ВМРО-ДПМНЕ бараме скалесто покачување на платите, односно покачувањето да важи еднакво за сите

Зголемувањето на минималната плата наместо да биде економска мерка за стабилизација на приходите на сите граѓани и усогласување со...
Вести

Здравковски: Македонија има убедливо највисоки цени на гасот во регионот, власта наместо да решава постојано создава проблеми

Неспособноста на СДСМ со забрзано темпо го зема цехот и удира силно по џебот на граѓаните. Неодговорноста, криминалот и лошото менаџирање...
Општини

Здравковски за кандидатот за градоначалник од редовите на СДСМ за Велес: Бесрамно бара доверба од граѓаните и спортистите кои ги лажеше четири години!

Од 2017 дојде еден надежен дечко да биде носител на “Животот” во Велес, беше советник, претседател на совет, пратеник и сега кандидат...
Вести

Здравковски: Честитки за новоизбраните на конкурсот за вработување во МЖ- одбиените шо донесоа едно опшесФо за сите, можат да поднесат жалби во шеС пред СЈО

Честитки за новоизбраните на конкурсот за вработување во “Македонски Железници” Одбиените граџанки и граџани шо донесоа едно...
Вести

Здравковски: Ќе поднесам амандман за реконструкција на мостот кај Башино село, проект кој што го ветуваше СДСМ, а се уште не го реализира

Се наоѓаме на мостот на Башино село, токму на оној мост за кој што години наназад се изнаслушавме приказни за негова реконструкција,...
Вести

Здравковски: Да се поништи договорот за набавка на луксузни возила преку ФЗОМ и парите да се пренаменат за болнички возила

Секојдневно гледаме и слушаме како наши сограѓани собираат донации за лекување во странство за болни деца, родители или роднини. Десетина...
Вести

Здравковски до Царовска: Со укинувањето на печатените учебници ја спроведувате најголемата социјална поделба во Македонија

Министерката Мила Царовска, со укинување на печатените учебници и воведување на дигитални, ја спроведува најдлабоката социјална поделба...
Вести

Здравковски: Власта да ги поддржи предлог измените во Законот за средно образование и да запре со притисокот врз матурантите

СДСМ уште тера политика, на сметка на матурантите и нивната иднина. Власта да ја надмине сопствената суета и да ги поддржи предлог измените...
Вести

Здравковски за КУРИР: Очекуваме поднесениот предлог за измени во Законот за средно образование да го прифати власта, но сепак сè ќе зависи од волјата на Царовска

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Игор Здравковски во интервју за КУРИР вели дека со оваа пандемија се случија толку несвојствени...