игор николов

Пронајдени се 89 резултати на тема „игор николов“
Вести

Николов: Само итни интервенции на клиниките и план за регрутирање на медицинскиот кадар со цел соодветен одговор на ситуацијата со корона вирусот

Бројот на заболени на Клиниката за инфективни болести може да порасне во секој момент. Бројот на граѓани, родители, деца и медицински...
Вести

Николов: Власта го тргува здравјето на граѓаните со заштита на бизнис интересите, од 9 компании на нафтен кокс 5 се на Заеви

Сведоци сме на режиран театар на Власта со кој сакаат да ја префрлат вината поради свесното поигрување со здравјето на граѓаните, ова...
Вести

Игор Николов го повикува Филипче на дебата: Ајде да видиме какви мерки и подобрување на здравствениот систем направивте последниве 3 години

Игор Николов од ВМРО-ДПМНЕ денеска на својот Фејсбук профил објави статус во кој го повикува Венко Филипче да излезе на дуел. -Ајде Министре Венко...
Вести

Николов: Одлуката за стопирање на градба на нов клинички во кампусот Мајка тереза е иста како и одлуката за носење на прогресивен данок

Триото Заев-Дончев- Филипче и по три години владеење не прави ништо освен што ги лаже граѓаните, лекарите и здравствените работници,...
Вести

Николов: Граѓаните се судрија со едно големо разочарување од СДСМ, имаше огромни, големи ветувања кои што се претворија во лаги

Денеска сме во Сопиште продолжуваме со разговорите со граѓаните, одзивот е завиден, заинтересираноста е прилично голема. Благодарни...
Вести

Николов до Дончев: Не се интересирате за македонскиот капитал и не ги гледате сомнителните тендери на Филипче

Случајот Рекет 2 постои, а вие се мешате во работата на истражните органи, на судовите. Во случајот со продажбата на центрите за дијализа...
Вести

Николов до Милошев: Направивте хаос во здравството, го бркате медицинскиот персонал, арогантно ја терате процедурата за нов клинички центар…

Членот на Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Николов во синоќешното издание на „Клик плус“ на ТВ21 на која учествуваа и доктор Арбен...
Вести

Николов: Истражните органи ќе ги повикаме да ја одредат и да ја потврдат веродостојноста и целокупното спроведување на оваа процедура

-Вака беше најавувано повторно проект јавно приватно партнерство и тоа јавно приватно партнерство за стерилизација. Ние како партија...
Вести

„Три години, триото Заев-Дончев-Филипче, го третираат здравствениот систем како да е нивна приватна сопственост“

Три години, триото Заев-Дончев-Филипче, го третираат здравствениот систем како да е нивна приватна сопственост. Ако има профит од работата...