игор николов

Пронајдени се 89 резултати на тема „игор николов“
Вести

Николов: ВМРО-ДПМНЕ бара зголемување на бројот на тестови, само така ќе знаеме на што сме и како треба да се дејствува

Несоодветниот и неадекватниот пристап на владата во борбата против коронавирусот не доведе до ситуација да имаме најголем морталитет...
Вести

Николов: Потребно е системско и планско тестирање, за да имаме вистински информации за состојбата со епидемијата во земјата

Филипче вели намалување на бројот на нови носители на корона вирус, но статистиката вели и зголемување на бројот на заболени. За два...
Вести

Доктор Николов: Зарем го заборавил Филипче својот прв прес по повод Корона и првиот случај на инфициран пациент во земјава

На изрежираните и однапред подготвени прашања, за Венко Филипче кој е во изолација (домашен одмор) по една средба во Куманово со градоначаникот...
Вести

Николов: Апелираме да се воведат посериозни рестриктивни мерки и прогласување на карантин на градовите со најмногу инфицирани и заболени

Вчерашниот ден веројатно беше еден од најтешките денови од почетокот на епидемијата со Ковид. За жал, веројатно вакви тешки денови ќе...
Вести

Николов: И покрај препораката на СЗО да се тестираат што поголем број на граѓани, сепак има лимитиран број на тестови

Бројот на заразени пациенти со корона вирусот продолжува да расте. Во исто време и бројот на починати пациенти од Ковид-19 се зголемува....
Вести

Николов: Респираторите кои ги спомнува Филипче требаше да бидат нарачани пред еден месец, до кога ќе тераат со невистини?

Пред месец дена требаше да бидат нарачани 50-те респиратори што денес ги спомнува Филипче. Колку време за монтирање само треба? – прашува...
Вести

„Мерките кои ги предлага ВМРО-ДПМНЕ се прифаќаат со доцнење, а некои не се ни прифатени, потребна е брза реакција за коронавирусот“

Доктор Игор Николов, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ вечерва гостуваше на емисијата Само вистина на телевизија Канал 5 каде...
Вести

Николов: Во државата се вратија многу наши иселеници кои не ги регистриравме како потенцијални носители на коронавирус

Потребно е доследно почитување на препораките од Светската здравствена оргнизација која е „Тестирај, тестирај, тестирај“. Што повеќе...
Вести

Николов: Ова е здравствено-санитарна криза без преседан, доколку не се преземат сериозни мерки, ќе се судриме со цунами

Станува збор за здравствена, санитарна и економска криза. Кризи кои што се јавуваат во исто време и за многу краток временски период....
Вести

Николов: Бараме прогласување на кризна состојба, затворање на границите за патници и награда за службите вклучени во првата линија против корона вирусот

Комисијата за здравство на ВМРО ДПМНЕ е во постојано заседавање поради настанатата состојба со епидемијата на вирусот корона, ова денеска...