игор ефтимов

Пронајдени се 16 резултати на тема „игор ефтимов“
Вести

Ефтимов: Дали, поради блиските релации на Градоначалникот со сопствениците на Баргала, за нив не важат закани со високи платни налози?

Па ваква негативна селекција нема ни во најголемите авторитарни режими! Деновиве општината спроведува голема акција за дислокација...
Вести

Ефтимов: Во првите 100 дена на Сашко Николов не видовме ништо друго туку кич, шминка, реваншизам, партизација, непотизам, класичен популизам

По што ќе ги паметиме првите 100 дена од мандатот на Градоначалникот Сашко Николов? Највпечатлив беше чочекот, кој целиот изборен штаб,...
Вести

Ефтимов: И по 48 часа снегот не е исчистен, граѓани во делови од Штип се уште се заробени поради неисчистени улици и тротоари

Почитуван градоначалник, несомнено, не сте информиран за состојбата во јавните претпријатија! Вашиот претходник, од џебот на граѓаните...
Вести

Ефтимов: Болната желба на властодршците за функции, позиции и работни места во јавниот сектор во Штип не престанува

Болната желба на властодршците за функции, позиции и работни места во јавниот сектор, не престанува, ова денеска преку изјава за медиумите...
Општини

Ефтимов: СДСМ поради лажни ветувања од Штип треба да си оди и тоа со првиот превоз, а тоа се брзите локални избори

Како и другите лаги, така се обелодени и лагата за ефикасен јавен превоз. СДСМ ветуваше, но како и се друго така и јавниот превоз остана...
Вести

Ефтимов: Бочварски ветуваше Центар за рехабилитација за деца со посебни потреби, но по изборите ветувањето стана лага

Некои од нас немаат еднакви услови за живот. Со некои од нас судбината си поиграла, па затоа се потребни огромни напори и добра волја...