игор џамбазов

Пронајдени се 42 резултати на тема „игор џамбазов“
Познати

Актерот е заљубен до уши: Игор објави фотографија со новата девојка, а кога ќе дознаете како ја опиша ќе се стопите (ФОТО)

Изминатиов период најмногу внимание привлекува новиот пар – актерот Игор Џамбазов и алпинистката Илина Арсова. Секоја нивна објава...
Познати

Актерите Џамбазов и Петрушевска им ги покажаа јазиците на Бугарите: „Како бе не постоел македонскиот јазик“ (ВИДЕО)

Популарниот Игор Џамбазов на својот инстаграм профил во негов стил ги демантираше Бугарите кои тврдеа дека македонскиот јазик непостоел. Како...
Вести

ДА БИДЕМЕ ХУМАНИ: На 27 март ќе се одржи хуманитарен концерт, а парите ќе бидат донирани за лекување на Тоше Илиевски и Момо Николовски

Денеска се одржа прес-конференција по повод хуманитарниот концерт на пејачот Гоце Пејковски кој ќе се одржи на 27 март во ресторанот...
Познати

Наградно прашање, на кого попрво ќе му пукне воденикот: Тамара Тодевска позираше со Игор Џамбазов (ХИТ ФОТО)

Македонската пејачка Тамара Тодевска на својот Инстаграм профил објави фотографија која речиси ги насмеа сите нејзини следбеници. Станува...