игор дурловски

Пронајдени се 110 резултати на тема „игор дурловски“
Вести

Се огласи Дурловски по денешната апелациона пресуда: Конечна слобода ќе биде кога сите неправедно осудени ќе бидат надвор

Конечна #Слобода ќе биде кога сите неправедно осудени ќе бидат надвор. Мојата ќе почнам да ја живеам од денес. Ти благодарам Господе,...
Вести

Аџиоски и Дурловски: Продолжуваме братски и сложно, еден од надвор, друг од внатре во собранието да се бориме за рушење на криминалната власт!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Струга Мирче Аџиоски денеска се сретна со Игор Дурловски. Тој преку статус на Фејсбук објави дека продолжуваат...
Вести

Дурловски: Не сакаме држава на политички прогон, туку сакаме држава на слободни храбри и достоинствени луѓе, држава на горди Македонци

Вечерва сум тука со вас, бидејќи сум еден од вас, добри и храбри луѓе кои се секогаш спремни да се борат против неправдите затоа што ја...
Вести

Дурловски: Со ниски даноци, финансиска поддршка и продуктивни работни места ќе овозможиме економски раст и повисок животен стандард

Конкурентните мали и средни претпријатија, се двигатели на економскиот раст во Македонија и во создавањето на продуктивни работни...
Вести

Дурловски во Битола: Со економски мерки ќе го поттикнеме развојот на малите и средни претпријатија со што ќе ја намалиме невработеноста

Носителот на листа во изборната единица 5 на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Дурловски на својата фејсбук страница сподели видео обраќање во кое кажува...
Вести

Дурловски со претседателот Иванов се поклонија пред жртвата на младите луѓе кои ги положија своите животи на олтарот за слобода на Македонија

Носителот на листа во изборната единица 5 на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Дурловски заедно со претседателот Ѓорѓе Иванов во Спомен паркот на револуцијата...
Вести

Дурловски на средба со овоштарите од преспанскиот регион: Наместо ветениот откуп на јаболкото од страна на СДСМ, тие го фрлаат целокупниот род

Носителот на Изборната единица 5 Игор Дурловски денеска беше во посета на Дрмени, Царев Двор, Перово па се до Брајчино и Љубојно, Златари...
Вести

Дурловски: Плажата во село Стење беше гордост, а сега е руина која ја покажува неспособноста на оние кои ветуваа живот

Плажата во село Стење на Преспанското Езеро беше гордост на туристичките работници од овој регион и потврда за далеку прочуената преспанска...