игор божиновски

Пронајдени се 27 резултати на тема „игор божиновски“
Вести

Божиновски: “Хиените” кои се вртеа околу партијата и кои се правеа верни и се колнеа на идејата, некако добија сила од ‘некаде’

Искуството покажало дека мудрите потези не одат со брзоплетост, истрчување, непромисленост. И тоа како некогаш е потребно да се почека,...
Вести

Божиновски: Куманово ова не го заслужува, откако Спасовски му поднесе кривична пријава на Димитриевски, тој никаде го нема!

Игор Божиновски од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук прашува каде го снема кумановскиот градоначалник месец дена? -❓ Едно прашање...
Вести

Божиновски во посета на Крива Паланка: Граѓаните нетрпеливо го чекаат 12 април, да казнат, допринесат и помогнат во Обновата на Татковината

Денеска со Обновата ги посетив селото Луке и Жидилово во Крива Паланка, по што одржав состанок со Општинскиот изборен штаб во Крива...
Вести

Божиновски од Куманово: Граѓаните се изневерени од власта, револтирано и разочарано констатираат дека 3 години Заев и СДСМ владеат со лаги, измами и криминал

Денеска #Обновата беше пред домовите на моите сограѓаните во населбите Вера Которка и Доброшане во Куманово. Граѓаните се изневерени...
Вести

Божиновски: Граѓаните се иселуваат поради правната и економска несигурност што им ја наметна оваа криминогена власт на СДСМ

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со теренска кампања со која партиски тимови ги посетија речиси сите градови и населени места во Република Македонија. Игор...
Вести

Божиновски: Апсењето и притворањето на Димитар Димовски, Дејан Митески и другите опфатени во монтираниот случај е само доказ за стравот на власта од се поочигледниот пораз

Зоран Заев и СДСМ вршат политички прогон. Власта ги злоупотребува правосудните институции за шиканирање на политичките противници....