Игор Ангеловски

Пронајдени се 87 резултати на тема „Игор Ангеловски“
Фудбал

Игор Ангеловски: Доаѓаме во една пријателска земја, носиме и емоции затоа што Букурешт ќе биде наш дом и на Европското првенство

Македонската фудбалска репрезентација оваа вечер го одработи тренингот во Букурешт, стадион кој ќе биде наш домаќин на Европското...
Фудбал

Игор Ангеловски го објави списокот на фудбалери кои ќе настапат во првите натпревари од квалификациите за пласман на СП 2022 година во Катар

Селекторот на македонската сениорска фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски го објави списокот на фудбалери за претстојните три...