ие 6

Пронајдени се 45 резултати на тема „ие 6“
Македонија

Стојаноска од Тетово: ВМРО-ДПМНЕ нуди конкретни проекти и мерки за силна економија и пад на невработеноста под 10%

Носителот на листата во изборната единица 6 Дафина Стојаноска, денеска даде изјава пред фабриката “Леар” во Тетово, која е резултат...
Вести

Стојаноска до Николовска: Вашите “чесни” понуди се истите оние од 2016-та година, кога промената на името ја немавте зацртано во програмата, а Заев колнејќи се во жици и деца го смени

Според Дафина Стојаноска носител на ИЕ 6 на коалицијата “Обнова на Македонија”, премиерот, премиерскиот мандат го добива лидерот...
Вести

Стојаноска: СДСМ е класичен пример во светот за мешање на сите власти во државата, повторно ветуваат реформи во правосудството – истите лаги спакувани во друга украсна кеса

-Сега ли СДСМ ќе ја започне реформата во судството? Тие на тој бран “нема правда нема мир” стигнаа каде што стигнаа во власта,...
Вести

Стојановска од Тетово: Намалување на правните бариери, институциите ќе работат во полза на приватните стопанственици

Носителката на листата со кандидати за пратеници во шестата изборна единица од коалицијата „Обнова за Македонија“, предводена од...