ие 3

Пронајдени се 137 резултати на тема „ие 3“
Вести

Јанушев: По големата победа на 15-ти јули ќе работиме интензивно и напорно за враќање на македонското национално достоинство, тоа е нашиот аманет!

Вечерва од Пробиштип генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на ИЕ 3 Игор Јанушев ги запраша членовите на СДСМ и неговиот против...
Вести

Јанушев: Ќе обезбедиме плус 50 проценти на плата на сите здравствени работници како награда за трудот и пожртвуваноста во справување со корона вирусот

Денеска сме во посета на Штип, на последниот ден од кампањата, што туку завршивме со трибината со здравствени работници, односно со медицинскиот...
Вести

Мицкоски: Никој повеќе нема да шефува во Македонија и граѓаните, туку тој што ќе ја води владата ќе разговара и ќе го слуша народот

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва, на претпоследниот ден од кампањата за предвремените парламентарни избори, беше...
Вести

Јанушев: СДСМ можат повеќе криминал и повеќе да лажат, Заев рече дека ќе ги донесе и Гугл и Фејсбук, ама и тоа изгледа беше дело на некои пранкери

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев и носител на листата на кандидати за пратеници од ИЕ 3 вечерва, претпоследниот ден од...
Вести

Мицкоски од Кратово: Огромна победа е во најава! Луѓето се обединети околу обновата и ќе гласаат за правда во Македонија

Вечерва од Кратово претседателот на најголемата опозициона политичка партија  ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски повика на сплотување...
Вести

Јанушев: За три години СДСМ видовме многу зло, уништивање на нашата држава, затоа им порачуваме ќе одговараат за сите злодела

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев и носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 вечерва од Делчево рече заминуваат...
Вести

Мицкоски: На 15 јули сите заедно, единствени да им покажеме како се сака Македонија, и да ставиме крај на криминалот и разнебитувањето

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва од Делчево рече дека на 15 јули одлучуваме во каква Македонија сакаме да живеееме,...
Вести

Јанушев од Берово: Заев и СДСМ жестоко ќе паднат, народот е цврсто решен да победи и да се ослободи од тригодишната  тортура

Три ипол години живееме во време на криминал, корупција, уцени, закани, тортура од страна на Заев и СДСМ кон сопствениот народ. Но, доста...