ИЕ 2

Пронајдени се 245 резултати на тема „ИЕ 2“
Вести

Мисајловски: И покрај целиот изборен фалсификат и поткуп од владеачката партија, со многу труд и работа успеавме да победиме во ИЕ2

Тргнавме со негативни анкети од сите страни, но со многу труд, работа и посветеност успеавме да победиме во изборната единица 2, пишува...
Вести

Мисајловски: Благодарност до сите граѓани кои овие изборни денови не следеа насекаде, благодарам од срце на нашата најсилна Изборна единица 2!

Дојде крајот на изборната кампања за предвремените парламентарни избори. Поминавме преубави денови, исполнети со многу средби, дружби...
Вести

Мисајловски во Гази Баба: Младите луѓе се иднината на нашата земја и ние сме должни да им ги обезбедиме сите услови за подобар животен стандард 

Носителот на листа во изборната единица 2 на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски заедно со членот на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Тони Михајловски,...
Вести

Стојаноски: Заврши времето кога граѓаните беа заплашувани и поткупот се вршеше под закрила на партиската полиција на СДСМ

Заврши времето кога граѓаните беа заплашувани и поткупот се вршеше под закрила на партиската полиција на СДСМ. Секое дејствие спротивно...