хрватска репрезентација

Пронајдени се 8 резултати на тема „хрватска репрезентација“
Познати

Се огласи Колинда два дена по дебаклот со Шпанија: Кога ќе прочитате што им порача миленичката од СП на фудбалерите ќе занемете (ФОТО)

Два дена откако Хрватска доживеа дебакл од страна на шпанската репрезентација (0:6) се огласи и претседателката Колинда Грабар Китаровиќ...
Познати

Репрезентативците подзинаа од оваа поза- кога ќе ја видите девојката на младиот фудбалер на Хрватска ќе паднете во транс (ФОТО)

Ново печениот репрезентативец на Хрватска Дује Чалета- Цар ова Светско првенство во Русија ги поминува можеби најсреќните денови од...
Познати

Таа е хрватската амајлија- сопругата на Златко Далиќ блеска на трибините, но тешко се справува во домот со тројца мажи (ФОТО)

Иако дипломирала на Економскиот факултет, ја напушти работата за да може да ни се посвети на нас. Не е лесно да живееш со тројца мажи...
Фудбал

Скандалозниот репрезентативец пијан го прославува полуфиналето- Вида го запеа најпознатиот хит на Тома Здравковиќ (ВИДЕО)

Репрезентативецот на Хрватска Домагој Вида по мечот против Русија и пласман во полуфиналето на СП речиси преку ноќ стана најпозната...
Фудбал

Голем скандал во хрватската репрезентација: Селекторот го врати дома еден од најдобрите фудбалери поради бизарна причина (ФОТО)

Атмосферата во хрватската репрезентација е малку нарушена и покрај рутинската победа над Нигерија на почетокот на Светското првенство....