хрват

Пронајдени се 12 резултати на тема „хрват“
Вести

Хрват со години крадел во Германија: Отишол да чисти тоалети, па од украдените пари си купил куќа и луксузен автомобил

Почна судењето на хрватскиот државјанин Стјепан К., кој е обвинет дека меѓу 2013 и 2017 година противправно се стекнал со 425.000 евра работејќи...
Регион

Хрват го искасапил татко му, а пред 20 години и мајка му: Жалел што не убил уште повеќе луѓе, па сам ја повикал полицијата да го уапси

Во загрепската населба Травно вчера со нож до смрт е избоден 77 годишен маж. Уапсен е 41 годишниот Иван Нујиќ кој последните пет дена на...