христијан мицскоски

Пронајдени се 18 резултати на тема „христијан мицскоски“
Вести

Мицкоски од Прилеп: Верувам во граѓаните, исправено, гордо и непокорно да се избориме за Македонија, онака како што е наследена од нашите претци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва е во посета на Прилеп во пресрет на референдумот во недела. Македонија е нашата...
Вести

„Одлуката за рефередумот е одлука со која идните генерации треба да живеат, тоа не може да е ничија лична желба“

Не станува збор тука дали сакаме или не сакаме. Ова не е желба на Христијан, Зоран или некој друг. Ова е одлука која што граѓаните на Република...
Вести

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ оствари средба со заменикот помошник државен секретар на САД за Европа и Евроазија Метју Палмер

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес заедно со партиска делегација оствари средба со заменикот помошник државен секретар...
Вести

Мицкоски: Во државата се спроведува класична гилотина, луѓе губат работни места или се деградираат само поради тоа што се поврзани со ВМРО-ДПМНЕ

Во гостувањето на националната телевизија МТВ, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски рече дека во овој момент во државава...
Вести

Мицкоски на самитот во Софија разговараше за актуелните политички и економски состојби, како и за предизвиците со кои се соочува Западниот Балкан

По завршување на самитот на Европската народна партија со земјите од Западен Балкан кој се одржа денес во Софија, Бугарија, Претседателот...
Вести

Мицкоски во Словенија ќе одржи предавање во Љубљана и ќе се сретне со Јанша, средба и со дијаспората во Италија

На покана на меѓународниот институт за блискоисточни и балкански студии (ИФИМЕС) од Словенија денес предавање во Љубљана ќе одржи претседателот...
Вести

Мицкоски од Ново Село: Со солзи во очите, граѓаните велат дека ова што и се случува на Македонија ги погодува и боли

По посетите на Струмица и Босилово, денеска претседателот на ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓани и во Ново Село. Тој...