христијан мицкоски

Пронајдени се 3001 резултати на тема „христијан мицкоски“
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Тотална лага е дека Мицкоски ја поскапел струјата за сто посто и СДСМ ќе заработи тужба за клевета, протестот е против поскапата струја со која Заев сака да го сокрие грабежот на народот

-СДСМ се служи со груби клевети и лаги за да се тргне вниманието од ограбувањето на народот. Тотална Лага е дека Христијан Мицкоски ја...
Вести

Мицкоски до Жбогар: Владата на СДСМ не е способна да испорача резултати кои би биле препознаени од стратешките партнери од Унијата

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ,  Христијан Мицкоски денес (07 септември 2020 година) оствари средба со шефот на Делегацијата на Европската...
Вести

Мицкоски за скандалот Заев-Дака: Три дена молчат што на контраверзен бизнисмен му дадоа бизнис од 200 милиони евра, станаа вистина наводите за поткуп од бомбата на изборите

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес одговараше на новинарско прашање за аферата која ја обелодени потпретседателот на ...
Вести

Мицкоски повикува на обединување на опозицијата против мафијата на власт која донесе живот на вересија: Различни сме, но имаме заедницко зло против кое се бориме

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски испрати порака до сите незадоволни политички партии, интелектуалци, синдикати, здруженија,...
Вести

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ во среда во 18 часот повикува на протест против цената на струјата – скапа струја, а сиромашен народ

Државата влегува во должничко сценарио предизвикано од економското цунами кое го урива животниот стандард на граѓаните и со најновата...
Вести

Мицкоски за иницијативниот одбор за промени: Ќе ги поразиме и Заев и „печалбарите“ во ВМРО кој му служат на Заев

И сосема на крај да одговорам на сите прашања поврзани со ВМРО-ДПМНЕ, збор два за оние иницијативи кои одат во користсамо на СДСМ и Зоран...
Вести

Мицкоски со честитка по повод големиот празник: Денес е денот кога секој човек дома празнувајќи ги миговите со своето семејство треба да се присети на традицијата

Дозволете ми во мое лично име и во име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ на сите православни христијани да им го честитам големиот христијански...
Вести

Мицкоски: Пендаровски без доказ за мнозинство го дал мандатот на пратеникот Заев, ВМРО-ДПМНЕ ги замрзнува односите кон претседателот на државата

Неуставното доделување на мандат на пратеник коијшто нема докажано мнозинство во рамките на парламентот и денеска на нашата прес конференција...