христијан мицкокси

Пронајдени се 11 резултати на тема „христијан мицкокси“
Вести

Мицкоски од Гевгелија: За еден месец рангирањата покажуваат хибриден режим, најкорумпиран систем и одлив на мозоци

Во рамки на акцијата „Обновата пред вашиот дом“ претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Гевгелија...
Вести

Мицкоски со повик: Ајде сите заедно да ја ослободиме Македонија од оваа криминална влада и на 12 април да ја започнема Обновата за Македонија

Денеска сме во Општина Центар, во Скопје, разговараме со центарци за денешното секојдневие во Македонија, за проблемите коишто се дел...
Вести

„Завршува времето на арамиите и октопод политичарите- доаѓа времето на луѓето кои ќе бидат отчетни и секогаш меѓу народот“

Овие се тешки денови, денови кога практично, треба да се набере она кое што претходно било посаденено, негувано. А потоа доаѓа, претпоставувам...
Вести

Мицкоски на средба со граѓаните на Богданци: Ова не се само претседателски избори, ова се избори каде се одлучува за иднината на Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со граѓаните на општина Богданци. Пред присутните Мицкоски истакна...
Вести

Видео обраќање на Мицкоски: Неспособноста на Заев и Филипче се плаќа со животите на граѓаните, оставка веднаш

Неспособноста на Заев и Филипче се плаќа со животите на граѓаните, оставка веднаш, вели во видео обраќање Христијан Мицкоски, претседател...
Вести

Мицкоски: Во Брисел и регионот ја претставивме вистинската слика за отсуство на правната држава и подготовка на власта за фалсификат

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски во своето гостување во вестите на телевизија Алфа говореше за работната посета која...
Вести

Мицкоски: Светот нѐ именуваше како Македонија и Македонци се додека не се појави Заев кој прифати промена на името (ВИДЕО)

И покрај сите притисоци гордо се именувавме како Македонија и Македонци, и покрај сите неправди преку нашите спортисти Светот не именуваше...