христијан делев

Пронајдени се 8 резултати на тема „христијан делев“
Вести

Христијан Делев: Кризата во текстилниот сектор е директен производ на лошата политика на новата влада и лошите „реформски закони“

Уште пред да се донесе законот за минимална плата во неколку наврати предупредував дека ќе дојде до сериозни проблеми во текстилната,...
Вести

Делев: Целта на СДСМ е да ги замолчи сите слободоумни граѓани кои не се согласуваат со нивната политика и менувањето на уставното име

СВР Скопје денеска поднесе кривична пријава за поранешниот генерален секретар на Владата, Кирил Божиновски и поранешниот заменик министер...
Економија

Делев: Законското решение за Планот за економски раст не смее да се донесе бидејќи ќе нанесе енормна катастрофа врз економијата

Поранешниот заменик министер за економија, Христијан Делев во емисијата „Клик Плус” констатираше дека законското решение за имплементација...
Вести

Делев: Разликата од реалната и продажната вредност на фирмата на Анѓушев би можела да биде надомест за промената на името на Македонија

Кочо Анѓушев е еден од побогатите бизнисмени и трговци во Република Македонија, но во моментов Кочо Анѓушев е и втор човек во македонската...