храна

Пронајдени се 74 резултати на тема „храна“
Вести

Владата се уште не открива колку не чинеше посетата- во меѓувреме јавноста дозна што ручаше Папата, проба и скромен македонски десерт

Се чека изготвување на деталниот извештај за финансиската конструкција за трошоците кои ги направи Владата за посетата на папата Франциско....
Живот и стил

Светот ги осуди овие родители: Бебето го хранат со остатоци најдени во контејнери, ова е нивното оправдание

Челси Флеминг и нејзиниот свршеник Џони Пинети, пар од Џорџија, решиле да копаат по контејнерите за да заштедат пари. Идејата им ја дала...
Храна и пијалаци

Тоа што го мислиме за храната било само мит: Слабокрвноста не се лечи со цвекло, а јајцата не го креваат холестеролот?

Нутриционизмот е област која е подложна на ширење на на погрешни информации и митови за исхраната. Причините за ова се бројни, но повеќето...
Храна и пијалаци

Многу работи правите погрешно: Неверојатни трикови за сечење и сервирање на овошје и зеленчук (ВИДЕО)

За да направите овошна салата, често правите вистински неред во кујната. Правите грешки во сечењето на овошјата, а ова видео ќе ви покаже...
Живот и стил

Ова е или болест или фетиш: Има 210 килограми, луѓе плаќаат цело богатство само да ја гледаат како јаде (ФОТО)

Вебкам девојка, која тежи 210 килограми открила како заработува богатство јадејќи 10.000 калории дневно пред фановите кои ѝ плаќаат за тоа. Аманда...