хоспитализирани лица

Пронајдени се 10 резултати на тема „хоспитализирани лица“
Вести

1545 пациенти се хоспитализирани низ ковид центрите во земјава – за само 24 часа во Скопје се хоспитализирани над 50 лица

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 55 пациенти, а вкупно се лекуваaт 657 болни, сомнителени и потврдени за КОВИД -19 Во...
Вести

Над 4.000 заболени од коронавирус: Скопје, Куманово и Тетово со најмногу случаи, расте бројот на хоспитализирани пациенти

Бројот на новозаболени од коронавирусот во државава и натаму е висок. Вчера беа регистирани 162 нови случаи, со што вкупниот број дијагностицирани...