хирург

Пронајдени се 7 резултати на тема „хирург“
Регион

ТАГА ДО НЕБОТО: Познатиот хирург почина од корона, а за време на војната во регионот со една нога во гипс извршуваше операции (ВИДЕО)

Соседна Србија ја потресе веста за смртта на докторот Миодраг Лазиќ (65) поранешен директор на ургентниот центар во Ниш. Тој почина од...
Занимливости

Жените не можат да му одолеат на пластичниот хирург Вујовиќ: „Дејли мејл“ го прогласи за најпривлечен на светот (ФОТО)

Пластичниот хирург Василије Вујовиќ (28) од Белград најпрво ја воодушеви својата домашна јавност, а набрзо потоа и британскиот „Daily Mail“,...
Вести

Беше родена како девојче-сирена и лекарите мислеа дека ќе умре: Како изгледа денес малата Милагрос? (ВИДЕО)

Приказната за девојчето – сирена навистина звучи како бајка. Само на Милагрос на помош и дојде хирург, а не пријател од морското дно. Малечката...