херој

Пронајдени се 17 резултати на тема „херој“
Регион

Сведоштво на херојот кој ја пронајде киднапираната Моника: Педофилот избегал од прозор поради една храбро кажана лага

Емил Живиќ од Ниш, кој вчера ја најде киднапираната девојка Моника К. во својата колиба во селото Пасјач, за Блиц изјави дека тој сè уште...
Занимливости

Полицаец прогласен за херој- за тоа што го направи со сопствените раце за да не загинат деца зборува целиот свет (ВИДЕО)

Полицаец од Конекитика е прогласен за херој откако направил нешто што малкумина луѓе го можат. Имено полицаецот Карлос Кармо бил среде...
Вести

„Тој е мојот ангел чувар“: Потресни детали за смртта на младиот херој (21) кој остана да ги спасува жртвите од земјотресот

Кога почна земјотресот во Индонезија, контролорот на летови Антонијус Агунг останал на своето работно место додека последниот авион...
Живот и стил

Таа е голем херој: Двете нејзини нозе се ампутирани, а нема да верувате што прави и со што се занимава (ФОТО)

Сноубордингот го обожавала од 15-годишна возраст и иако на 19 години останала без двете нозе, Ејми Перди не се откажала од својот сон. Ејми...
Вести

Испраќање на тајландскиот херој: Загина помагајќи им на заробените дечиња, последните пораки на татко му и сопругата го кршат срцето

Телото на тајландскиот нуркач кој загина на 6-ти јуни додека доставуваше кислород на дечињата на заробени во пештерата во Тајланд, ќе...
Живот и стил

Погледнете зошто ова девојче е голем херој: Двете нејзини нозе се ампутирани, а таа си го оствари својот најголем сон

Девојчето Дејзи Меј Деметре од Бирмингем има двојна ампутација на нозете, но не дозволила тоа да ја спречи во остварувањето на соништата. Има...