херој

Пронајдени се 11 резултати на тема „херој“
Вести

„Тој е мојот ангел чувар“: Потресни детали за смртта на младиот херој (21) кој остана да ги спасува жртвите од земјотресот

Кога почна земјотресот во Индонезија, контролорот на летови Антонијус Агунг останал на своето работно место додека последниот авион...
Живот и стил

Таа е голем херој: Двете нејзини нозе се ампутирани, а нема да верувате што прави и со што се занимава (ФОТО)

Сноубордингот го обожавала од 15-годишна возраст и иако на 19 години останала без двете нозе, Ејми Перди не се откажала од својот сон. Ејми...
Вести

Испраќање на тајландскиот херој: Загина помагајќи им на заробените дечиња, последните пораки на татко му и сопругата го кршат срцето

Телото на тајландскиот нуркач кој загина на 6-ти јуни додека доставуваше кислород на дечињата на заробени во пештерата во Тајланд, ќе...
Живот и стил

Погледнете зошто ова девојче е голем херој: Двете нејзини нозе се ампутирани, а таа си го оствари својот најголем сон

Девојчето Дејзи Меј Деметре од Бирмингем има двојна ампутација на нозете, но не дозволила тоа да ја спречи во остварувањето на соништата. Има...