хеликоптер

Пронајдени се 54 резултати на тема „хеликоптер“
Хроника

Се лизнал и ја скршил ногата среде планина- со хеликоптер на МВР веднаш бил извлечен и однесен во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“

На 22.09.2019 во 14.00 часот во Полициската станица Гевгелија, А.Д.(28) од Богданци пријавил дека на планината Кожуф, на место викано „Сува рупа“,...
Вести

На барање на жителите од отсечените села во Скопска Црна Гора, со хеликоптер им се доставени прехранбени и материјални средства

Центарот за управување со кризи информира дека на барање на месното население од селата Танушевци, Брест и Малино маало, денес хеликоптер...