хеликоптер

Пронајдени се 53 резултати на тема „хеликоптер“
Вести

Воениот хеликоптер кој беше испратен за гаснење на пожарот кај Галичник приземјен – силниот планински ветер го спречи неговото дејствување

Хеликоптерот на Армијата кој се упати да учествува во гаснењето на шумскиот пожар над селото Галичник, не можел да дејствува заради...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Мафија е кога за смртта на овчарот Божиновски виновни ќе бидат службеници во институции, а забеганоста на Филипче и Заев кои летаат со хеликоптери од забава, амнестирана

За овчарот Златко Божиновски немаше амбулантно возило  за да му се спаси живот, но за забава на Зоран Заев и Венко Филипче имаше хеликоптер?!...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Заев лета хеликоптер, Николовски путерот се одмора во Дубаи, а за овчарот од кратовско, кој загуби живот немаше ниту болничко возило

Заев лета хеликоптер, Николовски путерот се одмора во Дубаи, а за Златко Божиновски, овчарот, кој загуби живот немаше ниту болничко возило....
Вести

„Голем срам за институциите“: Граѓаните револтирани што хеликоптерот кој може да спаси живот, се користи за екскурзии од Заев и Филипче

Колку чини човечкиот живот? Со ова прашање започнува едно сведоштво на македонски граѓанин објавено на социјалните мрежи. А на него...
Вести

МВР бега од одговори: Колку чини час летање со хеликоптерот и дали МВР ги користи хеликоптерите за транспорт на заболени од коронавирус?

Министерството за внатрешни работи бега од одговори на прашањата на КУРИР. Прво се обидоа да дефокусираат со одговор на прашања кои...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Додека Заев и Филипче летаат во облаци, болните граѓани се транспортираат со возила на клиниките во Скопје

Срамно е оправдувањето на владата на Заев дека тој и Филипче патувале во Прилеп со хеликоптер за да имале време за дневните агенди и...
Вести

ВИДЕО: Додека во време на пандемија народот е оставен сам да се снаоѓа – Заев, Филипче и Шахпаска на државна сметка со хеликоптер во посета на Прилеп!

Премиерот Зоран Заев призна дека тој заедно со министрите од неговата Влада, Венко Филипче и Јагода Шахпаска во Прилеп пристигнале...
Вести

Заев и Филипче со хеликоптер во посета на Прилеп: Функционерите на власта уживаат во нејзините благодети, народот нека се снаоѓа како знае!

Премиерот Зоран Заев потврди дека денеска со хеликоптер отпатувал во посета на Прилеп. Имено, Заев на одговор на новинарско прашање,...