хашим тачи

Пронајдени се 84 резултати на тема „хашим тачи“
Регион

Тачи со закана: Ако оваа година не се разбереме со Србија, ќе влеземе во опасна зона и ќе се дестабилизира целиот регион!

Косовскиот претседател Хашим Тачи изјави денеска дека доколку оваа година не биде постигнат правно обврзувачки договор меѓу Косово...