Харвард

Пронајдени се 10 резултати на тема „Харвард“
Вести

Момчињата од Харвард во здружена мисија: Главата на рибата „скратена“ во Бугарија, во Македонија оставена да смрди…

Момчето од Харвард по се изгледа буквално ја сфатило онаа народната дека „рибата смрди од главата, а не од опашката“. Бугарскиот премиер,...
Познати

Кога ќе дознаете колку заработува ќе се онесвестите: Ќерката на Колинда доби стипендија на Харвард повисока од нејзината плата

Ќерката на хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ, 18-годишната Катарина Китаровиќ, ќе студира во САД и е примена на четири...