хакерски напад

Пронајдени се 18 резултати на тема „хакерски напад“
Вести

ВНИМАВАЈТЕ: На десетина граѓани викендов им е испразнета банкарската сметка од хакери без да знаат, не станува збор за мала сума на пари!

Вистински шок овие денови доживуваат десетици лица кои се членови на позната македонска банка откако нивното салдо го испразниле хакери. Последниот...
Вести

Европската агенција за лекови цел на хакерски напад, пристап имале до документи за вакцината на Фајзер/Бионтек за Ковид-19

Документите во врска со барањето за одобрување на вакцината на „Фајзер/Бионтек“ против Ковид-19 беа хакирани за време на кибер напад...