хајдук

Пронајдени се 4 резултати на тема „хајдук“
Фудбал

Лудило во Сплит: Торцида ги гаѓаше играчите со бакли и им порачаа да ги соблечат дресовите- хрватската гордост тоне (ВИДЕО)

Тешко разочарување за навивачите на Хајдук после поразот од Горица од 2:0, заврши со грди сцени на Пољуд. После последниот судски свиреж...