гтц

Пронајдени се 32 резултати на тема „гтц“
Вести

Милошоски објави видео на кое директорот на ГТЦ кој веројатно е соучесник во копањето на биткоини забранува новинарите да снимаат

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски преку статус на Фејсбук пишува дека Ѓоко Трајчевски, директор на ГТЦ, веројатно соучесник...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Додека народ се малтретира за една неплатена сметка струја, СДСМ и Спасовски го штитат коалицискиот партнер на Заев да краде струја од ГТЦ

Двојните аршини на владеењето на СДСМ излегоа на површина. Додека обични граѓани се малтретираат и тужат за една неплатена сметка, полицијата...
Вести

Се огласи семејството Бајрам: Во подрумските простории на ГТЦ се сервисирала компјутерска опрема, па ја извезувале – не краделе струја!

Професионален модератор во име на семејството Бајрам денеска одржа прес-конференција и изнесе повеќе детали за синоќешната акција...
Вести

Муцунски на средба со Здружението на сопствениците на деловен простор во ГТЦ: Градскиот трговски е лошо управуван и менаџиран

Денеска остваривме средба со претставници на Здружението на сопствениците на деловен простор во ГТЦ кои ни ги презентираа проблемите...
Вести

Попова: Имаме еден Шилегов кој во опозиција го гушкаше ГТЦ, и друг кога е на власт кој со куп железо го нагрдува истиот ГТЦ

Оваа грдосија зад мене, за жал е новото „ремек дело“ на Шилегов за скопјани. Ова куп железо зад мене е директно нарушување на архитектурата...