групирање

Пронајдени се 4 резултати на тема „групирање“
Хроника

Кумановци не ги почитувале мерките за групирање на повеќе од 4 лица, соседите ги пријавиле па заработиле кривични

На 08.01.2021 година во 01.45 часот во СВР Куманово било пријавено дека во зграда лоцирана во центарот на градот имало поголема група граѓани...