грозје

Пронајдени се 25 резултати на тема „грозје“
Вести

Мицкоски: Бараме интервентен откуп и 10 милиони евра за лозарите, Заев да го исполни она што го ветуваше во 2016 година!

Бараме од Заев интервентен откуп и 10 милиони евра за лозарите, да го исполни она што го ветуваше во 2016 година!, пишува на својот Фејсбук...
Вести

Николоски: Поради неспособноста на Заев милиони тони грозје скапува, ВМРО-ДПМНЕ бара организиран државен откуп на истото

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски синоќа во Сопот оствари средба со лозарите кои имаа проблем со откупот на грозјето. -Ние...
Вести

Димовски: Јаневски од ВВ Тиквеш кој бил советник на Спасовски, на лозарите им нуди понижувачки цени за откуп на винското грозјето, за кои владата знаела

-Јаневски од ВВ Тиквеш бил советник на техничкиот премиер Оливер Спасовски, а со знаење на претседателот на СДС Заев. Деновиве истиот...
Економија

Лозарите имаат најава за драстично намалување на откупната цена на грозјето: Бараат 16 ден по килограм за „смедеревка“ и 17 за „вранец“

Националната федерација на фармери (НФФ) ги следи состојбите во лозарскиот сектор и она што го согледува како проблем се откупните цени,...