гробишта

Пронајдени се 24 резултати на тема „гробишта“
Познати

Туцаковиќ е погребана до нејзиниот син – тоа што го има на неговиот гроб има силна симболика поврзана за неа и прерано починатиот Милош

Хитмејкерката Марина Туцаковиќ вчера беше погребана во семејната гробница покрај синот Милиш Радуловиќ, кој почина на 24 години. Нејзе...
Вести

Во тетовската капела наместо покојници се чуваат батаци и сувомеснати производи – еден од ретките градови во земјава кои немаат капела

Градската капела во Тетово, која беше изградена пред две години, се уште не е пуштена во функција. Се работи на остранување на техничките...
Живот и стил

Мајка со ќеркичката биле на гробишта, а потоа девојчето почна да разговара со дух – го прегрна па го бакна (ВИДЕО)

Видео снимката има неколку милиони прегледи, многумина корисници на социјалните мрежи коментира дека девојчето навистина разговара...
Познати

Тоа што го донесе на гробот на неговиот помен ги расплака сите: Сопругата на Шабан Шаулиќ едвај остана на нозе плачејќи на цел глас (ФОТО)

Денеска се навршуваат шест месеци од смртта на кралот на народната музика во Србија Шабан Шаулиќ. Пејачот загина во сообраќајна несреќа...
Познати

Семејството Ражнатовиќ пристигна на гробиштата: Ова е најтажниот ден во нивните животи- по трагедијата веќе ништо не е исто (ФОТО)

Денеска се навршуваат 19 години од смртта на сопругот на Цеца, Жељко Ражнатовиќ Аркан кој беше убиен. Точно пред 19 години беше убиен командантот...
Занимливости

Момче заспало во училишниот автобус, па се разбудило среде гробишта: Детето поради овој детаљ замоли шоферот да не добие отказ

Момчето Артур Алтбарт (11) од Австрија неодамна доживеа вистински пекол додека се враќал од училиште и се разбудил на паркинг среде гробишта. Имено...
Занимливости

Русин на загинатата ќерка и подигнал бизарен споменик: Чуварите мислеле дека халуцинираат кога првпат го виделе (ФОТО)

На гробиштата во рускиот град Уфа минувачите воочиле бизарен надгробен споменик, подигнат на загинатата Рита Самиева која настрадала...
Занимливости

Ќерката му починала само 2 дена по раѓањето: 30 години редовно ја оплакувал на гробот, а потоа ја дознал страшната тајна

Џорџ Салт од Манчестер не можел да поверува дека 30 години ќерка си ја оплакувал на погрешен гроб, а сето поради тоа што надгробниот споменик...