гробишта бутел

Пронајдени се 4 резултати на тема „гробишта бутел“
Хроника

ЌЕ СЕ ЗГРОЗИТЕ: Со употреба на сила и погоден предмет извршил тешка кражба на гробиштата во „Бутел“, еве што украл крадецот

В.С.Ч.(76) од Скопје вчера во 12:30 часот во СВР Скопје пријавила дека во период од 12.02-01.03.2019 од парцела на гробиштата „Бутел“ во Скопје непознат...