грмежи

Пронајдени се 19 резултати на тема „грмежи“
Вести

Детална временска прогноза за следната недела: Утре пороен дожд и грмежи, особено внимавајте што не очекува од среда

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне нестабилно, со локален дожд и грмежи. Ќе дува повремено засилен...