грип

Пронајдени се 121 резултати на тема „грип“
Вести

ДЕТЕКТИРАН СЛУЧАЈ НА ИНФЕКЦИЈА КОМБИНИРАНА ОД ГРИП И КОРОНАВИРУС: Ова се деталите за патникот кој пристигнал во Македонија со овој вирус

Министерството за здравство ја информира јавноста дека од страна на ПЗУ Синлаб до Институтот за јавно здравје е доставена информација...
Храна и пијалаци

Топлото млеко со овој зачин е спас против вируси и настинки: Испијте го пред спиење и не грижете се за грипот!

Одбранете го организмот од есенските вируси и настинки со древни ајурведски рецепти Уште од дамнешни времиња, млекото со зачини и лековити...