Грета Тунберг

Пронајдени се 20 резултати на тема „Грета Тунберг“
Вести

Споменик на Грета Тунберг вреден 28.000 евра е подигнат во двор на универзитет – студентите протестираат (ФОТО)

Откривањето на споменикот на Грета Тунберг на британскиот универзитет во вторникот предизвика контроверзии бидејќи студентите и синдикатот...
Вести

Заев пред Грета Тунберг се согласува дека Макрон е ужасен човек и ветува дека ќе ги затворел аеродромите затоа што многу загадуваат

Во дел од разговорот на Заев со наводната Грета Тунберг и нејзиниот татко кој е дел од најновиот пранкерски хит во кој се најде, тој говори...
Вести

ВИДЕО: Тежок меѓународен блам на Заев, лажеа дека спречиле хибриден напад, а Заев пред пранкери го напаѓа Макрон, затвора аеродром, ќе населува мигранти

Зоран Заев стана мета на нов меѓународен блам овој пат на пранкери кои се преставија како активистката против климатските промени Грета...