грчки остров

Пронајдени се 15 резултати на тема „грчки остров“
Регион

Македонските туристи во паника за време на празничниот викенд- два земјотреса го стресоа овој грчки остров!

Два земјотреси со јачина од 4,4 и 4,2 степени го погодија денеска грчкиот остров Закинтос, што ги вознемири туристите и локалното население. Епицентарот...
Занимливости

Фудбалерите лудуваат по соседството: Меси купил мал остров, а Роналдо за свадба му подарил грчки остров на овој човек

Светската фудбалска ѕвезда Лионел Меси стана сопственик на мал грчки остров Софија крај Итака во Јонското Море. Ова се наведува во соопштението...