грчка влада

Пронајдени се 18 резултати на тема „грчка влада“
Регион

Грчката влада ќе го објави планот за туризмот: За туристите нема да биде потребен ниту тест, ниту карантина за патувањето во Грција

Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис, во 18 часот по локално време ќе го соопшти владиниот план за туризмот и економијата, а веднаш потоа,...