гранични премини

Пронајдени се 64 резултати на тема „гранични премини“
Вести

Ќе ги отвори ли Грција конечно границите- два гранични премини целосно затворени за сообраќај, истиот се одвива само преку еден

Грчките грнаични премини „Дојрани“ и „Ники“ ќе останат затворени за сообраќај целосно до сабота, информираат надлежните. – Министерството...
Вести

ЕУ утре ги отвора границите за 15 земји, но поради катастрофалниот „танц“ со коронавирусот на Заев и Филипче, Македонија не е меѓу нив!

Советот на ЕУ официјално препорача укинување на ограничувањата за патување за 15 држави, почнувајќи од утре. Од регионот на листата се...
Вести

НЕОЧЕКУВАНА СЛИКА НА ГРАНИЦИТЕ: На ваква глетка никој не се надеваше уште на првиот ден откако се отворија премините (ФОТО)

Денеска Македонија официјално ги отвори своите граници без никакви ограничувања. Нашата земја по тримесечниот забранет влез и излез...
Вести

ОФИЦИЈАЛНО: Во петок се отвораат сите гранични премини, еве кога ќе се отворат и аеродромите во земјава без никакви ограничувања!

Врз основа на препораките на Комисијата за заразни болести, Владата денеска донесе одлука од петок, 26 јуни 2020 година, целосно да бидат...