граничен премин

Пронајдени се 106 резултати на тема „граничен премин“
Вести

Мутираниот коронавирусот во Германија се шири со брзина на светлината- државата затвори уште два гранични премина

Германија в недела ќе ги затвори своите граници со Австрија и Чешка поради опасност од ширење на мутирани видови на коронавирусот, соопшти...