граничен премин евзони

Пронајдени се 13 резултати на тема „граничен премин евзони“
Регион

На Евзони пронајдена вртоглава количина на канабис во македонски камион – местото каде ја чувал дрогата му била фатална грешка

Со помош на кучиња душкачи и припадници на грчката Независна служба за јавни приходи, на граничниот премин Евзони, во камион што во Грција...
Вести

БЕЗ ДА ГО ПОПОЛНИТЕ ОВОЈ ФОРМУЛАР НЕМА ВЛЕЗ ВО ГРЦИЈА: Евзони ќе работи со скратено време, еве каква е состојбата утрово на Богородица

По неколку часовното чекање пред граничниот премин Евзони, Грција вчера им дозволи влез на македонските граѓани. За влез во Грција,...
Вести

ЕВЗОНИ СЕ УШТЕ ЗАТВОРЕН – македонските граѓани со часови заглавени во меѓу граничната зона, еве зошто Грција и денеска е блокирана!

Најфреквентниот граничен премин Богородица кон соседна Грција утрово функционира нормално во очекување на поголемо сообраќајно раздвижување...
Регион

Од денеска построги мерки за влез во Грција- ПЦР тестот ќе биде задолжителен и за оваа категорија на македонски граѓани кои патуваат во земјата

Министерската одлука издадена минатиот понеделник со мерките за копнените граници на Грција и забраната за влез на државјани на трети...
Регион

Граничниот премин Евзони речиси не го поминал никој една година- вака изгледа „пустошот“ кој владее таму со месеци (ВИДЕО)

Речиси една година границата со Грција е затворена поради коронавирусот. На граничниот премин годинава за прв пат немаше ниту колони...
Вести

ГРЦИЈА ЦЕЛОСНО ЗАТВОРЕНА ЗА МАКЕДОНИЈА- од вечерва целосна забрана за камиони, автомобили и патници на граничниот премин Евзони

Министерството за внатрешни работи  ги известува граѓаните дека до граничната служба на граничниот премин „Богородица“ од страна...
Регион

Нова лоша вест за сите што се надеваа дека на крајот на летото можеби ќе заминат за Грција- еве до кога ќе биде затворена границата

Прекинот на воздушните и морските поврзувања на Грција со Северна Македонија, Албанија и Турција, како и одлуката што се однесува на...
Вести

СПОЕНИОТ ВИКЕНД НАПРАВИ ХАОС: Меѓузоната на граничните премини Богородица и Евзони полна со возила (ВИДЕО)

Продолжениот празничен викенд утрово ја обнови сообраќајната гужва на македонско-грчката граница како од деновите на шпицот од туристичката...