граничен премин делчево

Пронајдени се 7 резултати на тема „граничен премин делчево“
Хроника

Сакал да ја помине границата без да ја пријави вртоглавата сума на пари која ја криел во своето „БМВ“ – полицијата едвај ги избројала банкнотите

На 25.06.2021 на Граничен премин Делчево, полициски службеници го лишиле од слобода Д.Д. од Битола затоа што при пасошка контрола било констатирано...