граничен премин богородица

Пронајдени се 23 резултати на тема „граничен премин богородица“
Вести

БЕЗ ДА ГО ПОПОЛНИТЕ ОВОЈ ФОРМУЛАР НЕМА ВЛЕЗ ВО ГРЦИЈА: Евзони ќе работи со скратено време, еве каква е состојбата утрово на Богородица

По неколку часовното чекање пред граничниот премин Евзони, Грција вчера им дозволи влез на македонските граѓани. За влез во Грција,...
Вести

ЕВЗОНИ СЕ УШТЕ ЗАТВОРЕН – македонските граѓани со часови заглавени во меѓу граничната зона, еве зошто Грција и денеска е блокирана!

Најфреквентниот граничен премин Богородица кон соседна Грција утрово функционира нормално во очекување на поголемо сообраќајно раздвижување...
Регион

Граничниот премин Евзони речиси не го поминал никој една година- вака изгледа „пустошот“ кој владее таму со месеци (ВИДЕО)

Речиси една година границата со Грција е затворена поради коронавирусот. На граничниот премин годинава за прв пат немаше ниту колони...
Вести

На првиот ден од октомври Грција пресече и донесе нова одлука- еве дали ќе се отвори конечно границата со нашиот сосед

Двете министерски одлуки што се однесуваат на привремено ограничување на копнените, морските и авионските поврзувања на земјата и...
Вести

ГРЦИЈА ЦЕЛОСНО ЗАТВОРЕНА ЗА МАКЕДОНИЈА- од вечерва целосна забрана за камиони, автомобили и патници на граничниот премин Евзони

Министерството за внатрешни работи  ги известува граѓаните дека до граничната служба на граничниот премин „Богородица“ од страна...
Вести

Надлежните откриваат: Еве колку македонски државјани влегле и излегле од Македонија по прогласување на вонредната состојба

Од дежурната гранична служба на ГП Богородица за МИА информираат дека од воведувањето на вонредната состојба и затворањето на границата...
Вести

Утрово застој на граничниот премин „Богородица“- илјадници Македонци празничниот ден ќе го поминат во соседството (ВИДЕО)

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини...
Вести

СПОЕНИОТ ВИКЕНД НАПРАВИ ХАОС: Меѓузоната на граничните премини Богородица и Евзони полна со возила (ВИДЕО)

Продолжениот празничен викенд утрово ја обнови сообраќајната гужва на македонско-грчката граница како од деновите на шпицот од туристичката...
Вести

Секој ден колони возила на граничниот премин Богородица, попладнево вистински хаос и застој- еве колку време се чека за влез во Грција

Сообраќајот низ државата е интензивиран, а на граничните премини Богородица и Табановце се чека по 30 до 45 минути, информира АМСМ. На...
Вести

Состојба на патиштата: Сообраќајот се одвива по суви коловози, на преминот Богородица се чека од 30 до 45 минути

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските...