гранати

Пронајдени се 24 резултати на тема „гранати“
Вести

Додека возеше по улиците во Украина се случи нешто што и на вас ќе ви ја заледи крвта – Бог му пружи втора шанса за живот, еве зошто (ВИДЕО)

Русија од воздух го нападнала градот Чернигов на северот од Украина и уби најмалку девет лица, а рани четворица, изјави гувернерот Вјачеслав...
Хроника

При вршење на земјоделски работи на неговата нива пронашол две стари неексплодирани артилериски гранати – еве за што се работи

На 10.04.2021 во 16.30 часот во СВР Куманово, Б.С.(46) од с.Агино село, кумановско, пријавил дека при вршење земјоделски работи на негова нива во...