гранати

Пронајдени се 18 резултати на тема „гранати“
Хроника

При вршење на земјоделски работи на неговата нива пронашол две стари неексплодирани артилериски гранати – еве за што се работи

На 10.04.2021 во 16.30 часот во СВР Куманово, Б.С.(46) од с.Агино село, кумановско, пријавил дека при вршење земјоделски работи на негова нива во...