граѓани

Пронајдени се 28 резултати на тема „граѓани“
Вести

Трипуновски: Додека Заев диктира судски пресуди и крои обвиненија, граѓаните ја живеат тешката реалност секој ден

Зборев со чичко Томе, човек кој животот го поминал заработувајќи со своите две раце од оваа македонска земја. На чесен и честит начин....
Вести

Мисајловски помеѓу граѓаните во Ѓорче Петров: Ѓорчепетровци се горд народ кој си ја сака државата повеќе од се, време е за обнова

Масовна средба со граѓаните во Ѓорче Петров. Проблемите секаде исти. Разочарување, неисполнети ветувања, деградирање на националните...
Скопје

ФОТО: Граѓаните револтирани по укинувањето на мерките повикуваат на непослушност -„Дното го пробивте, укинете си ги мандатите“

Град Скопје денеска информираше дека од 12 часот се укинуваат вонредните мерки меѓу кои сe и бесплатниот јавен превоз и поскапениот паркинг,...
Вести

Мизрахи: Ги охрабрувам сите оние, врз кои им е вршено мобинг на своите работни места да се обратат до МТСП и надлежни институции

Министерката за труд и социјална политика Рашела Мизрахи ги охрабрува сите оние, врз коишто е вршено мобинг на нивните работни места...
Вести

КУРИР АНКЕТА: Граѓаните оценуваат дека дишеме отров, револтирани се бидејќи надлежните не превземаат мерки (ВИДЕО)

Македонските граѓани се свесни дека дишат отров. Велат дека загаденоста на воздухот и последиците од него се најголем проблем, но и...
Вести

Анкета на ЛајмПрес: Дали Македонија ќе добие датум за во ЕУ- „Како може со толку многу крадење да те примат во ЕУ“ (ВИДЕО)

Порталот „Лајм прес“ направи анкета на прашањето „Дали мислите дека Македонија ќе добие датум за во ЕУ?“ Граѓаните дадоа различни...
Скопје

Граѓани на Шуто Оризари со реакции по најавата за Ромскиот Бал: Дудуш си организира балови со народни пари, а општината нема елементарни услови за живот

По најавата за Ромскиот Бал во организација на општина Шуто Оризари, граѓани на оваа општина со бурни реакции. Велат, додека градоначалникот...
Вести

Груевски ги покани граѓаните во судот да го видат обвинението: Не е точно дека сме обвинети за земање провизија, како што тврди СДСМ

Поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски, ги демантираше денешните зборови од страна СДСМ, дека ти се обвинети...
Вести

Дали ќе успее планот на Заев преку 80 пратеници да ја изигра волјата на скоро 1,2 милиони граѓани кои кажаа „НЕ“ за договорот со Грција?

И покрај тоа што скоро 1,2 милиони гласачи во Македонија, не излегувајќи на референдумот го дадоа својот став дека се против договорот...