графити

Пронајдени се 7 резултати на тема „графити“
Вести

Со графити нагрдена спомен-плочата пред паметникот посветен на жртвите во бродската несреќа на Охридското Езеро

Непознати сторители со испишани графити ја нагрдиле спомен плочата поставена пред паметникот на бугарските туристи кои трагично настрадаа...
Вести

Битола денеска преплавена од графити: „Пипците се отсечени, главата стоо“, „250 илјади евра барајте ги кај Васко“ (ФОТО)

Откако денеска министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев изјави дека дека сегашниот директор на ЕСМ истовремено и висок функционер...
Вести

Скопјанка заработи прекршочна пријава бидејќи преиначила графит со говор на омраза во „Смрт за омразата, љубов за сите“ (ФОТО)

Скопјанката Гордана Пирковска Змијанац со изненадување го добила известувањето од МВР дека против неа е поведена прекршочна постапка...
Вести

Расистички графити ги шокираа Австралијанците – „Смрт за сите вас“ пред македонскиот фудбалски клуб Слога во Мелбурн 

Австралиската државна телевизија Еј-Би-Си известува за згрозеноста на македонската заедница од Мелбурн од графитите со расистичка...