градско-прилеп

Пронајдени се 11 резултати на тема „градско-прилеп“
Вести

Димов: Бочварски ако не ги исполни нашите барања за експресниот пат Градско – Прилеп, од први јули го активираме штрајкот

Павле Димов, советник во Општина Росоман од редовите на ВМРО-ДПМНЕ денеска во изјава за медиуми го потсети министерот за транспорт и...
Вести

Николоски: Оваа табла сведочи за неспособноста на Заев и СДСМ, она што требаше да е експресен пат Градско – Прилеп денес е пустелија и пропаѓа

Оваа табла сведочи за НЕСПОСОБНОСТА на Заев и СДСМ, она што требаше да е ЕКСПРЕСЕН пат Градско – Прилеп денес е пустелија и пропаѓа,...
Вести

Застој во работата на патот: За Градско-Прилеп предвидени 63 милиони евра, рокот тече, а ништо не се гради (ФОТО)

Два месеци владее застој во градежните работи за експресниот пат Градско-Прилеп. Тука не се работи ништо, а роковите најавени се ближат. Како...