градски парк

Пронајдени се 32 резултати на тема „градски парк“
Вести

ВАСКО Е ХЕРОЈ НА ДЕНОТ: Спаси две кучиња заглавени во замрзнатото езеро во градскиот парк- ова видео ќе ви ја врати вербата во луѓето

Несекојдневна ситуација се случила во градскиот парк во Скопје каде момче по име Васко скокнал и спасил две кучиња заглавени во замзнатата...
Вести

КУРИР во обиколка на градскиот парк- проработи ли самосвеста на граѓаните за почитување на препораките против коронавирусот? (ФОТО)

Веќе неколку дена се на сила мерките и препораките кои ги донесе државата со цел спречување на ширење на коронавирусот во Македонија. Откако...
Вести

ВИДЕО: Зетот ме тепа, ќерка ми молчи, полицијата немоќна- родители избркани од сопствениот дом спијат во Градскиот парк во Скопје

Оваа жена чиј идентитет е познат на редакцијата Досие.мк , ја сретнавме во Градскиот парк во Скопје. Додека се одвиваше детска манифестација...